Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür'ün sağlık durumuyla ilgili son bilgiler, kulübün Sağlık Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Beşir tarafından açıklandı. Ömür, İstanbulspor ile oynanan maç sırasında yaşadığı ağrı nedeniyle oyundan çıkmıştı.

Doç. Dr. Ahmet Beşir'in yaptığı açıklamaya göre, Abdülkadir Ömür'ün sağlık kontrolleri ve MR görüntülemesi sonucunda sol alt adalesinde (gastrosoleus kas grubunda) minimal düzeyde bir ödem tespit edildi. Bu durumun zorlanmaya bağlı olduğu belirtildi. Futbolcunun tedavisine hemen başlandı ve sağlık ekibi tarafından yakından takip ediliyor.

Trabzonspor-Adana Demirspor maçı hakemi açıklandı Trabzonspor-Adana Demirspor maçı hakemi açıklandı

Yapılan açıklama şu şekilde “Futbol A Takımımızın İstanbulspor ile oynadığı maç sırasında ağrı hissederek oyundan çıkan oyuncumuz Abdülkadir Ömür’ün yapılan muayene ve MR görüntülemesi sonucunda sol alt adalesinde (gastrosoleus kas grubu) zorlanmaya bağlı minimal ödem tespit edilmiştir. Tedavisine sağlık ekibimizce başlanılan oyuncumuzun RAMS Başakşehir maçı kadrosunda yer alması ile ilgili karar maç günü yapılacak son kontrollerde verilecektir”