1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'da yeni proje başladı!
Trabzonspor'da yeni proje başladı!

Trabzonspor'da yeni proje başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan hibe alan “Bordo Mavili Güçlü Yarınlar Projesi” başladı.

A+A-

Trabzonspor'un altyapısındaki öğrencilerin eğitilmesi için hazırlanan projede; Toplumsal Cinsiyet Eğitimi, Yaratıcı Oyunculuk Oyunda Yaratıcılık Eğitimi, Fotoğrafçılık ve Potoshop Eğitimi ve Futbolda Alt Yapı Eğitimi olmak üzere dört farklı eğitim verileceği bildirildi. Ayrıca projede düzenlenecek olan çeşitli etkinlikler ile altyapı oyuncularının kişisel gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor. Altı ay süreyle devam edecek olan projenin, öğrencilerin sporu ve sanatı yaşamlarının bir parçası haline getirmelerine yardımcı olması bekleniyor.

Trabzonspor Kulübü'nden yapılan açıklamada; "Trabzonspor sosyal ve ekonomik kalkınma ile elde edilen refahın farklı kesimler arasında daha adil şekilde hissedilmesini arzulamaktadır. Trabzonspor Kulübü her zaman sosyal farkındalık yaratmıştır, toplumsal ve sosyal farkındalık oluşturarak birçok alanda olduğu gibi bu alanda da öncü olmuştur. Bu proje gençlerin kişisel gelişime katkı sağlarken, dezavantajlarını da azaltmaktadır.

Bu proje, kulübümüzün farklı proje uygulama kapasitesini artıracaktır, bölgede örnek teşkil edecek ve diğer kulüplerin benzer projeler yapmasına önayak olacaktır." ifadelerine yer verildi.