Fırtına’da 2. Abdullah Avcı dönemi başlıyor... Nenad Bjelica yönetiminde ilk 8 haftada alınan 4 yenilginin ardından Hırvat hocayla yolları ayırma kararı veren Trabzonspor Yönetimi, takımı şampiyon hocaya emanet etmeye karar verdi. Bjelica ile fesih görüşmeleri noktalandıktan sonra Avcı resmen takımın başına geçecek. Aynı 3 sene önce olduğu gibi...

Yine 9. haftada geliyor

2020-2021 sezonuna Eddie Newton ile start veren Trabzonspor, ilk 7 haftada sadece 5 puan toplayabilmişti. İngiliz teknik adamı gönderip, 1 maçlığına geçici olarak takımı İhsan Derelioğlu’na emanet eden Bordo-Mavililer’de, 9. haftadaki Erzurumspor maçına Abdullah Avcı çıkmıştı. Avcı, ikinci döneminde de yine 9. haftada kulübedeki yerini alacak.

6 ay sonra dönüyor

Tecrübeli çalıştırıcıyla o sezonu 71 puanla 4. sırada bitiren Trabzonspor, sonraki yıl tarihi şampiyonluğa ulaşmıştı. 2022-2023 sezonunda işler istenildiği gibi gitmezken, olağanüstü kongre kararının ardından Abdullah Avcı görevi bırakmıştı. Avcı, 6 ay aradan sonra bu kez ‘şampiyon hoca’ apoletiyle göreve başlayacak.

Egemen Korkmaz çalışmalara başladı

Abdullah Avcı’nın ilk döneminde teknik ekipte yer alan Egemen Korkmaz, şampiyonluk sonrasında ailevi sebeplerden dolayı ayrılmıştı. Egemen hoca, Avcı’nın ikinci döneminde teknik heyete geri dönecek. Korkmaz’ın bu kez birinci yardımcı antrenör olması bekleniyor. Çalışmalara hemen başlayan Trabzonspor’un eski kaptanının, bugün veya yarın şehre gideceği belirtildi.