Sezona teknik direktör Nenad Bjelica ile başlayan Trabzonspor'da işler pek de yolunda gitmiyor. Bordo-mavililerde alınan sonuçlar camiada memnuniyetsizlik yarattı. Eleştiri oklarının hedefinde ise Hırvat hoca Nenad Bjelica var. Son alınan Adana Demirspor mağlubiyetinin ardından Trabzonspor yönetimi değerlendirme toplantısı yaptı.

Trabzonspor'un Adana Demirspor deplasmanında aldığı mağlubiyet ve sergilediği kötü performans sonrası yönetim kurulu bir durum değerlendirme toplantısı yaptı.

Sabah'ın haberine göre; Bu toplantıda bir hoca değişiminin uygun olacağı kararı çıktı ve son noktayı koyması için Başkan Ertuğrul Doğan'a yönetim kurulu tam yetki verdi.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın vereceği son karar, Nenad Bjelica'nın takımdaki geleceği konusunda belirleyici olacak.

Bordo-mavililerin başında 16 maça çıkan Bjelica, 8 galibiyet ve 8 mağlubiyet aldı.

2024-25 sezonu sonuna kadar anlaşması bulunan ve yıllık 1 milyon 600 bin Euro ücret alan Nenad Bjelica'nın tazminatının verilerek takımdan gönderilmesi düşünülüyor. Adana Demirspor maçı sonrası ülkesi Hırvatistan'a giden Bjelica ile avukatlar üzerinden resmi görüşmeler yapılıyor. Trabzonspor ile Bjelica'nın ayrılığının yakın zamanda kesinleşmesi bekleniyor.