1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'a dair konuşan Olcay Çakır, şeffaflık istedi!
Trabzonspor'a dair konuşan Olcay Çakır, şeffaflık istedi!

Trabzonspor'a dair konuşan Olcay Çakır, şeffaflık istedi!

Futbol yorumcusu Olcay Çakır, Trabzonspor'un transfer politikasına dair konuştu ve kulüplerden şeffaflık beklediğini söyledi. Çakır, "Yönetimi mi eleştireceğiz, scout ekibini mi? Şeffaflık bu yüzden önemli..." dedi.

A+A-

Trabzonspor'un transfer politikasına dair değerlendirmelerde bulunan Olcay Çakır, kulüplerden transferler için şeffaflık beklendiğini söyledi.

Olcay Çakır; "Trabzonspor gibi büyük kulüplerde bir oyuncuyu bulduğunuzda bırakmamak için maddi manevi fedakarlıklarda bulunmanız gerekiyor. "Değerini bulup sattım" diye övünebilirsiniz yerine onun potansiyelinde bir adam bulmadan bu tercihi yapmadan çok dikkatli olmak gerekiyor. Kazandığınızdan daha fazlasını harcamış oluyorsunuz. Sörloth gitti, yerine Afobe'yi aldın, Djaniny'i aldın. Bu oyuncuların maliyetleri var. 

Scout ekiplerinin hangi oyuncuları önerdiklerini, hangilerinin alınıp alınmadığının şeffaf bir şekilde açıklamasını rica ediyorum; sadece Trabzonspor özelinde değil tüm kulüplerden. kimi eleştireceğimizi bilmek istiyoruz biz. Transferde yönetimi mi eleştireceğiz, scout ekibini mi? Şeffaflık bu yüzden önemli..." dedi.