TFF tarafından PFDK'ya sevkedilen Trabzonspor'a para cezası kesildi. Bordo mavililere, Çaykur Rizespor ile oynanan karşılaşmada taraftarların kötü tezahüratı gerekçesiyle toplamda 44 Bin TL ceza ve kötü tezahürata karışan taraftarların bir sonraki maçta kartlarının bloke edilmesine karar verildi.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 06.10.2019 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜNDE yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.