1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor yönetimine tepki! “Müdürlere bakın!”
Trabzonspor yönetimine tepki!  “Müdürlere bakın!”

Trabzonspor yönetimine tepki! “Müdürlere bakın!”

Trabzonspor’da 18 çalışanın görevine son verilmesi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. İşten çıkarmaların devam edeceği ileri sürülüyor. Yönetime tepki var.

A+A-

61TRABZONHABER - Trabzonspor kulübünde tasarruf tedbirleri adı altında,  18 asgari ücretli personelin görevine son verilmesi,  şehirde değişik yorumlara sebebiyet veriyor. Yakın bir zamanda  işten çıkarmaların devam edeceği  iddia edilirken,  yönetimin bu tutumuna  eleştiriler gecikmiyor. Şehrin önde gelen spor adamları,  yapılan işten çıkarma uygulamasının,  asgari ücretliler üzerinde uygulanmasının,  kulübe   bir faydası olmayacağı  görüşünü ileri sürerek; “Ramazan ayı arifesinde ve ekonomik sıkıntıların had safhaya ulaştığı bir dönemde yapılan bu icraat,  vicdanları rahatsız ediyor. Kulüpte 10 ila 15 bin lira arasında maaş alan yığınla  müdür varken, asgari ücretle evine ekmek götürmeye çalışanlar üzerinden  tasarruf yolunu seçmek,  hakkaniyetli ve hiç de adil değildir”  değerlendirmesinde bulunuyor. 

Aynı spor otoriteleri,  yönetimin  ‘torpilliler’ diye adlandırılan müdür kesiminden  kimseye dokunamayacağı görüşünü savunarak; “Eğer tasarruf edecekseniz, garibanları ekmeği ile oynamak yerine,  üç- beş müdürün işine son verin. Ya da onların altındaki, binlerce liralık makam araçlarını alın” dediler.