Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Disiplin sevklerini açıkladı. Trabzonspor, Süper Lig’in 2’nci haftasında oynanan Galatasaray maçında taraftarların ‘çirkin tezahüratı’ ve Başkan Ertuğrul Doğan’ın ‘hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamaları’ nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Söz konusu sevk için TFF tarafından “TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 19.08.2023 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki “ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve 20.08.2023 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yapılan açıklamada yer alan “ hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar ” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü Başkanı ERTUĞRUL DOĞAN ’ın 20.08.2023 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yapılan açıklamada yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar ” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.