1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor Sosa’dan indirim istedi!
Trabzonspor Sosa’dan indirim istedi!

Trabzonspor Sosa’dan indirim istedi!

Trabzonspor yönetimi yıllık 3.2 milyon Euro garanti ücret alan kaptan Sosa’dan bu ücretini 2.5 milyon Euro’ya indirmesini ve 1+1 yıllık yeni sözleşme yapılmasını istedi.

A+A-

61TRABZONHABER.COM - Trabzonspor yönetiminin  takım kaptanı Sosa’ya ilk teklifi  sunduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye  göre yıllık garanti ücret olarak 3.2 milyon Euro  ücret alan  ve Trabzonspor  takım  dengesini bir hayli  zorlayan Sosa’ya Trabzonspor  yönetimi  yeni  bir mukavele için teklif  sundu. Oyuncudan yıllık ücretinde 700bin Euro  indirime  gitmesini  isteyen Trabzonspor  yönetimi, Sosa’ya; “Garanti ücretini 2.5 milyon Euro’ya indirip, 1+1 yıllık yeni bir sözleşme  yapalım”  dedi. Tecrübeli  futbolcu ve menajerinin   olaya ılımlı yaklaşmasına rağmen düşünmek için  zaman istediği  öğrenildi. Sosa ve menajerinin bir hafta on  gün içinde cevap vermesi beklenirken,  yönetime yakın kaynaklar Arjantinli oyuncunun teklife  ‘evet’  diyeceği  görüşünü  dile getiriyor.

Trabzonspor’a  geldiği ilk sezon büyük bir hayal kırıklığı  yaratan Sosa,  bu  sezon  daha pozitif bir görüntü sergileyerek,  camiadan  geçerli not almayı başardı. Tecrübesi  ile orta alana hayat veren Arjantinli yıldızın  sezon bitmeden yeni sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.