1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor, Rodallega ve Sosa ile görüşüyor!
Trabzonspor, Rodallega ve Sosa ile görüşüyor!

Trabzonspor, Rodallega ve Sosa ile görüşüyor!

Yüksek maliyetli oyuncuların fiyatlarını düşürüp, yeniden sözleşme yapmak isteyen Trabzonspor yönetimi, Rodallega ve Sosa ile görüşmeleri sürdürüyor. Rodallega şart koşuyor!

A+A-

61TRABZONHABER.COM - Trabzonspor  yönetimi  Sosa ve Rodallega ile pazarlıklara  devam ediyor. Gelecek sezon kadroda düşünülmemesine rağmen,  taraftarın  ‘takımı dağıttınız’ tepkisi ile karşılaşmak istemeyen ve Ünal Karaman’ın da  “kalırsa çok iyi olur”  dediği Rodallega ile yapılan pazarlıklarda, oyuncuya 1 milyon Euro  teklif ediliyor. Trabzonspor’dan  yıllık garanti ücret olarak 1.6 milyon Euro alan tecrübeli oyuncunun, “En son 1.2 milyon Euro’ya inerim. Ancak yeni yapılacak transferlerde,  eğer benden  fazla  rakam alan oyuncu olursa, bende o rakamı  alırım. Bunu, sözleşmeye koyarsanız  indirim yaparım. Eğer amaç Trabzonspor’un ekonomisi ise  yeni alınacak oyuncular benden fazla almamalı”   şartını koşuyor. Bu konuda  yönetimi, oyuncuya  henüz  net bir cevap vermiş  değil. Görüşmeler devam ediyor.

Sosa konusunda ise Trabzonspor  yönetimi  ile oyuncunun  yıllık 2.5  veya 2.6 milyon Euro seviyesinde  anlaşma sağlamasının an meselesi olduğu  ifade ediliyor.