6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için futbol ailesi bir araya geldi.

Trabzonspor adına futbol dünyasını bir araya getiren geceye; BaşkanAhmet Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Avcı ve Trabzonsporlu futbolcular Uğurcan Çakır, Abdülkadir Ömür, Dorukhan Toköz, Anastasios Bakasetas, Manolis Siopis, Yusuf Yazıcı, Trezeguet, Umut Bozok ve Edin Vişça katıldı.

Trabzon'un ve Trabzonspor’un lokasyon avantajını da kullanarak deprem bölgesine ilk yardımları ulaştıran şehir ve kulüp olduğunun altını çizen Ağaoğlu, "Çok büyük bir felaket yaşadık. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu organizasyonu düzenleyen TFF Başkanı ve yönetim kuruluna, yayıncı kuruluşa ve spor kanallarına teşekkür ediyorum. Kulübümüz ve şehrimiz ilk günden itibaren lokasyon avantajını da kullanarak deprem bölgesine ilk yardımları ulaştıran kulüp ve şehir oldu. 250 civarı tırı ağırlıklı olarak valiliğimizin olmak üzere kulübümüzle beraber deprem bölgesine ulaştırdık. Sahamızda oynadığımız Basel maçının tüm gelirini de AFAD’a bağışladık. Burada hem diğer kulüplerimizin taraftarlarının hem de kulüplerimizin katkıları çok büyüktü. Onlara da çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Futbol ailesinin, sporun iyileştirici ve birleştirici gücünü kullandığını vurgulayan teknik direktör Abdullah Avcı, "Bütün ülkemizin başı sağ olsun. Spor ve futbol ailesine teşekkür ediyoruz. Sporun ve futbolun iyileştirme ve birleştirici gücünü her zaman kullanıyor. Tekrar bununla ilgili en iyisini yapmaya ülke olarak çalışıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Anastasios Bakasetas da, futbolun çok büyük bir güç olduğunu söyleyerek, "Bugün bu organizasyonu hazırlayan, organize eden ve herkesi bir araya getirenlere çok teşekkür ederim. Futbolun aslında ne kadar güçlü olduğunu gördüğümüz bir günde yaşıyoruz. Futbolu renklerden uzak tuttuğunuzda, çizginin dışına çıkardığınızda neler yapabileceğini görüyorsunuz. Çok büyük bir organizasyonda beraberiz. Bu nedenle çok mutluyuz" görüşlerine yer verdi.

Manolis Siopis ise Basel maçında tüm takım taraftarlarının kendilerini desteklemelerinin harika bir duygu olduğunu vurgulayarak, "Basel ile evimizde oynadığımız maçta sahada oynayan Trabzonspor değil tüm ülkeydi. Tüm ülke Trabzonspor için bir olmuştu. Taraftarlar bütün renklerle birlikte bizi desteklemişti. Biz de bunu hissettik. Bizim adımıza harika bir duyguydu" sözlerini tamamladı.