1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon’da Öğretmen Okulu mezunları buluştu
Trabzon’da Öğretmen Okulu mezunları buluştu

Trabzon’da Öğretmen Okulu mezunları buluştu

Trabzon’da eski Erkek Öğretmen Okulu 1955-1975 mezunları 64 yıl sonra buluştu.

A+A-

Şimdiki Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi eski adı ile Erkek Öğretmen Okulu 1955-1975 mezunları Trabzon’da düzenlenen etkinlikle 64 yıl aranın ardından buluşarak hasret giderdiler.

Rahman Eyüpoğlu öncülüğünde gerçekleştirilen, Türkiye´nin değişik illerinden gelen Erkek Öğretmen Okulu mezunları, yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar. Okulu ziyaretlerinde duygu dolu anlar yaşayan mezunlar hatıra fotoğrafı çektirdikten ve sohbet ettikten sonra uzun sokakta yürüyüş gerçekleştirip Atatürk Alanı’na vardılar ve Atatürk büstüne çelenk bırakarak İstiklal Marşı’nı okudular. Sonrasında Trabzon’un tarihi mekanlarını ziyaret eden öğretmenler, akşam bir otelde düzenledikleri yemekli toplantıda hoşça vakit geçirdiler.

Mezun öğretmenler adına konuşan Rahman Eyüpoğlu, “Mezuniyetimizin 64. yılında Türkiye´nin her yerinden arkadaşlarımız gelerek mezun olduğumuz okulumuzu ziyaret ettik. Bu yıl 10. buluşmamızı yapıyoruz. Bugün Trabzon’da övünç duyacağımız bir katılım oldu. Hatıralarımız canlandı. Bu esnada duygulu anlar yaşadık” ifadelerini kullandı.