Tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da Pazar günü Liselere giriş sınavı LGS yapılacak. Trabzon genelinde 10 bin 763 öğrencinin katılacağı sınavların sağlıklı bir şekilde yapılması için tedbirler açıklandı.

Açıklanan tedbirlerde sınavların yapılacağı merkezlerin yakın çevresinde şantiye faaliyetleri, müzik yayını ve açık hava faaliyetlerinin; sınavın yapılacağı tarihin 1 gün öncesinden sınav bitiş saatine kadar durdurulmasına karar verildi.

İşte Trabzon Valiliği’nden yapılan o açıklama:

4 Haziran 2023 Pazar günü ülke genelinde yapılacak olan LGS (Liselere Geçiş Sistemi) Sınavı ilimizde 205 sınav merkezindeki 733 salon; 2 ev ve 1 hastane olmak üzere toplam 10.763 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizin sınav esnasında olumsuz etkilenmemeleri için;

Sınavların yapılacağı merkezlerin yakın çevresinde şantiye faaliyetleri, müzik yayını ve açık hava faaliyetlerinin; sınavın yapılacağı tarihin 1 gün öncesinden sınav bitiş saatine kadar durdurulmasına ilgili komisyonca karar verilmiştir. Ayrıca sınava giren öğrencilerimizin olumsuz etkilenmemesi için sınav saatleri olan 09.30-12.50 öncesi ve sınav sırasında trafik yoğunluğu oluşturulmaması, korna çalınmaması, çevrede gürültüye neden olacak her türlü eylemden kaçınılması büyük önem arz etmektedir. Kıymetli vatandaşlarımızın bahsi geçen hususlarda dikkatli ve özenli olmaları, öğrencilerimizin geleceği için önem taşımaktadır.