İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, son zamanlarda yaşanan kira artışlarına tepki gösterdi. Türkiye’nin pek çok bölgesinde kira fiyatlarının asgari ücreti aştığını söyleyen Yavuz Aydın, bunun nedeninin ekonomideki kötü gidişat olduğunu belirtti.

Ülkeye gelen yabancıların da kira fiyatlarını yukarıya çektiğini kaydeden Aydın, “Ekonomideki kötü gidişat maalesef kira fiyatlarını olumsuz yönde etkiledi. Birçok şehrimizde kira fiyatları asgari ücret sınırını geçmiş durumda... Buna bir de ülkemize gelen yabancıların kira fiyatlarını kur farkından dolayı fahiş fiyatlara çıkarması eklenince bu astronomik rakamlara vatandaşlarımızın yaklaşması dahi mümkün olmuyor.” ifadelerini kullandı.

“BU KÖTÜ GİDİŞATA KİM DUR DİYECEK?”

Ekonomide yaşanan sorunlardan en çok etkilenen illerin başında Trabzon’un geldiğini söyleyen Yavuz Aydın, “Tüm bu olumsuzluklardan en çok etkilenen illerin başında da Trabzon şehrimiz gelmektedir. Türkiye'deki ortalama yıllık kira artışı yüzde 101 iken, Trabzon'da artış oranı yüzde 288 olmuştur. Bu kötü gidişata kim dur diyecek?” açıklamasında bulundu.

whatsapp-image-2023-04-25-at-120636-1682427400-1688203346