1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'da görkemli şekilde açılmıştı, bitirilmeden terk edildi!
Trabzon'da görkemli şekilde açılmıştı, bitirilmeden terk edildi!

Trabzon'da görkemli şekilde açılmıştı, bitirilmeden terk edildi!

Trabzon'un Yomra ilçesinde temeli yaklaşık 20 ay önce atılan Yomra Sanayi Sitesi bitirilmeden terk edildi.

A+A-

Temeli 23 Mayıs 2018 tarihinde atılan Yomra Sanayi Sitesi, 2019 yılının Aralık ayında bitirilmesi planlanırken aradan geçen sürede tamamlanamaması ve inşaatı üstlenen şirketin alanı terk etmesi buradan dükkan satın alan vatandaşları mağdur etti.

yomra-sanayi-sitesi.gif
 

Dükkan paralarının bir kısmını ödemelerine rağmen inşaata temel atmanın dışında bir şey yapılmadığını belirten vatandaşlar, firma yetkilileri tarafından sürekli oyalandıklarını iddia ederek muhatap bulamadıklarını belirttiler.

yomra-sanayi-sitesi-cebi.gif
 

Dükkan parasının bir kısmını ödemesine rağmen inşaatın durduğunu belirten Serdar Çebi, yaşadıkları mağduriyeti dile getirerek dava açmayı düşündüklerini söyledi. Çebi; "Yapılması planlanan Yomra Sanayi Sitesi, içerisinde otel dahil her şeyi düşünülmüştü. Bizde buradan yatırım amaçlı dükkan alalım dedik ancak alacağımıza bin pişman olduk. Yeni evlenmiştim eşimin altınlarını bozup buraya vermiştim. Buraya temel atma töreninde dökülen betondan başka bir şey yapılmadı. Bizi, 'paranız bizde, ekonomik kriz var, çok büyük firmayız, sıkıntılarımız var' diyerek oyalıyorlar." dedi.