61TrabzonHaber-

Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in gözde turizm ve spor merkezlerinden Trabzon'a özellikle kafe ve restoranlarda fiyatlar çıldırdı. Yerli halk, sosyal aktivite yapamayacak duruma geldi. Bu fiyatların denetim altına alınamaması ise büyük tepki çekti. Vatandaşlar, mekan sahiplerinin; kafalarına göre fiyat mekanizması kurduğunu ileri sürdü. Devlet birimleri, denetleme yaptıklarını iddia etse de mevcut fiyatlar bunun tam tersini gösteriyor.

İstanbul Kadıköy, Trabzon'dan daha ucuz!

Trabzon'un merkez ilçesi Ortahisar'da bulunan üçüncü nesil vasat bir kafede; tecrübesiz baristalar tarafından servis edilen kahvenin fiyatları 25 lira ile 45 lira arasında değişkenlik gösterirken dünyaca ünlü; ABD menşeili zincir markanın Kadıköy'deki şubelerinde kahve fiyatları 21.75 liradan başlıyor. Özel makinelerle işlenen ve tecrübeli baristalarca sunulan kahveler, Kadıköy gibi kiraların en tavan seviyede olduğu yerlerde dahi Trabzon'un vasat mekanlarından ucuza satılıyor.

Trabzon'da fiyatlar çıldırdı1

Köfte bile 200 liraya dayandı!

Trabzon'da yerli müşterinin yüzüne hakaret edermişçesine servis sunmasıyla ünlü olan bazı restoranlarda köfte porsiyon fiyatları 200 liraya dayandı. Yabancı turistlere göre menülerini ayarlayan bu mekanlar, turistler gittikten sonra yerli halka özel sözde fırsat kampanyaları düzenliyor. Özellikle Uzungöl ve çevresinde, Trabzonlu 4 kişilik bir ailenin yemek yemesi neredeyse imkansız hale geldi.