1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon’da Ayı Yogi’nin akıbeti belli oldu
Trabzon’da Ayı Yogi’nin akıbeti belli oldu

Trabzon’da Ayı Yogi’nin akıbeti belli oldu

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bir kişi tarafından bulunan ve evde beslenen Ayı Yogi Milli Parklar yetkilileri tarafından alındı.

A+A-

Bir anda Türkiye’nin gündemine oturan sevimli Ayı Yogi 15 Milli Parklar yetkilileri tarafından gerçekleştirilecek 15 günlük bakım ve kontrollerinin ardından doğaya bırakılacak.

Trabzon’un Çaykara İlçesi’nde duvar ustası Yahya Günlü, 15 gün önce evinin yakınında boz ayı yavrusu buldu. Ayının annesini arayan ancak bulamayan Günlü, çok küçük olmasından dolayı ayı yavrusunu evine getirip beslemeye başladı. Yogi ismini verdiği ayının fotoğraflarını sosyal medya hesabından sık sık paylaşan Günlü bir anda gündeme oturdu.

Konudan haberdar olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri bugün Günlü’nün evine gelerek yavru ayıyı teslim aldı. Ekiplerin ayıyı teslim alması sırasında mahalle sakinleri yavru ayıya çok alıştıklarından onu vermek istemeseler de, kanunların bu yönde olduğunu belirten yetkililer ayıyı alarak Milli Parklar Trabzon Şube Müdürlüğü’ne getirdi.

Yavru ayı burada da büyük bir ilgiyle karşılandı. Çalışanlar Ayı Yogi’ye fotoğraflar çekerken, minik ayının 15 günlük bakım ve kontrollerinin ardından doğaya bırakılacak hale geldikten sonra bulunduğu Çamlıbel mahallesindeki aynı yerde doğaya bırakılacağı belirtildi.