1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı
Trabzon’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı

Trabzon’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Trabzon’da coşkuyla kutlandı.

A+A-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ülke genelinde etkinlikler düzenlendi. Trabzon’da düzenlenen etkinliklerde renkli görüntüler ortaya çıktı.

100. Yıl dönümü kutlamaları valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Valilik önündeki törenin ardından Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Avrupa Şampiyonalarında derece almış Milli Sporcuları makamında kabul etti.

Daha sonra etkinlikler valilik önünde gerçekleştirilen kutlama töreni ile devam etti. Buradaki töreni Vali İsmail Ustaoğlu, Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, il protokolü, askeri ve mülki erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Kutlamalar kapsamında Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında derece almış milli sporcularımızın ve halk oyunları ekibinin gösterileri katılımcılar tarafından coşkuyla izlendi.

aw707665-02.jpgaw707665-01.jpg