1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'a facia uyarısı! 
Trabzon'a facia uyarısı! 

Trabzon'a facia uyarısı! 

Trabzon ve Rize illerinin çöp sorununu çözmek için faaliyete başlayan çöp depolama tesisinin kapasitesini aştığı iddia edilerek facia uyarısı yapıldı.

A+A-

Trabzon ve Rize illerinin çöp sorununu çözmek için oluşturulan Trabzon Rize Katı Atık Birliği (TRAB-Rİ-KAP) kapsamında Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu-Kutlular mevkinde faaliyet gösteren çöp depolama tesisindeki kapasite aşımı iddiaları ilçe halkını korkutuyor. 
 

2019 yılına kadar 2 milyon 500 bin ton katı atığın depolandığı Kutlular-Çamburnu Düzenli Depolama Sahası'ndaki kapasite aşımının ardından duvarın yükü kaldırmamasından endişe duyuluyor.

trabzona-facia-uyarisi.gif
 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, duvarların patlaması halinde bir facia yaşanabileceğini belirterek uyarıda bulundu.
 

Başkan Üstün; "Teknik elemanların gelerek oradaki durumu incelemeleri gerekiyordu. Duvarların bunu kaldırıp kaldıramayacağı aklımızdan bir tereddüt olarak geçiyor. Duvarlar patlarsa aşağı tarafında mahallemiz var. Bir facia yaşanabilir diye bir tereddüdümüz var." dedi.