Vali Yıldırım Avrasya Üniversitesi Yakupoğlu Ömer Yıldız Konferans Salonu’ndaki etkinlikte öğrenim hayatından, kariyer gelişimine kadar deneyim ve anılarını paylaşarak öğrencilere bazı nasihatlerde bulundu.

ad0aeff2-f8fc-430b-8072-dbf41ea5ad8d

Avrasya Üniversitesi’nde 19 Mayıs kutlamaları başladı Avrasya Üniversitesi’nde 19 Mayıs kutlamaları başladı

Etkinliğe Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Rektör Prof. Dr. Füsun Terzioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

4e25c42d-7c4d-4860-92c8-35961ea331fb

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım konuşmasında “ Sevgili öğrencilerimiz, hepimiz ülkemize, milletimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Sizlerde inşallah bizim yaptıklarımızdan çok daha fazlasını yapmış olacaksınız. Yarının Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecek, bunu hiçbir zaman unutmayın. Bazı arkadaşlarımız kamu görevi yapacaklar, daha fazla sorumluluk yüklenebilecek yerlere gelecekler, orada devam edecekler. Sizlerin içinden sanatçılar çıkacak, sporcular çıkacak, basın mensupları çıkacak, sizlerin içinden sanayiciler, tarımla uğraşanlar çıkacak, mühendisler, doktorlar çıkacak. Bugün bilmediğimiz bazı mesleklerde yarın sizlerin karşısında olacak. Çünkü biz kaymakam adayıyken 110 tane meslek var diye öğrenmiştik, bunların hepsi sıralanıyordu, bugün 230’un üzerinde meslek niteliği taşıyan faaliyet var. Onun için yarının dünyasında da mesleklerin sayısı, çeşitliliği artacak ve bu mesleklerin sahibi sizler olacaksınız. Bu mesleklerle de ülkemizi  çağdaşmedeniyetler seviyesine taşıyıp, hatta arkasına diğer ülkeleri takarak devam eden bir medeniyeti oluşturacaksınız” cümlelerine yer verdi.

5471ac3f-2907-44f2-ba7a-62dbe9991c3c

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız konuşmasında Vali Yıldırım’a teşriflerinden dolayı teşekkür etti. Yıldız “ Karadeniz Bölgesinin tek vakıf üniversitesi olarak sorumluluğumuzun bilincinde, her gün bir önceki günden daha fazla çalışıyoruz. Bu güzel kurumu ülkemize kazandırabilmek, yaşatabilmek ve bugünkü seviyesine çıkarabilmek için çok çaba sarf ettik. Emeğimizin sonucu karşımızdaki pırıl pırıl, vatansever, sevgili öğrencilerimizdir, sizlerle gurur duyuyoruz. Sayın Valimizi üniversitemizde ağırlamaktan dolayı gururluyuz, tekrar teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım etkinlikte öğrencilerin sorularına da yanıt verdi. Vali Yıldırım’a Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız ve Rektör Prof. Dr. Füsun Terzioğlu tarafından günün anısına şilt ve plaket takdim edildi.

fa913307-27ff-4aa7-b4b5-9a9c156108a8