Başkan Genç, ziyaretçilerle birlikte akvaryumun ünitelerini gezerek balıkları biberonla besledi.

Başkan Ahmet Metin Genç, Trabzon Akvaryum’u açıldığı 19 Mayıs tarihinden itibaren 179.948’i yerli, 32.258’i yabancı turist olmak üzere toplamda 212.206 kişinin ziyaret ettiğini dile getirdi.

“PROJENİN YERİNDE VE GEREKLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”

Deniz kenti Trabzon’da akvaryumun şehrin yeni bir cazibe mekânı haline geldiğine dikkati çeken Başkan Genç, “Öncelikle ifade etmeliyim ki, tıpkı Uzungöl ve Sümela Manastırı gibi turistlerin uğramadan şehrimizden ayrılmadığı bir destinasyon alanını şehrimize kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Şu ana kadar Trabzon Akvaryum’u yerli ve yabancı olmak üzere 212.206 kişi ziyaret etmiş. Bu da projemizin ne kadar yerinde ve gerekli bir proje olduğunu gösteriyor. Şehrimizde özellikle çocuklar ve turistler Trabzon Akvaryum’a olağanüstü bir ilgi gösteriyor. Kış aylarında bile ziyaretçilerimizin ilgisinden memnunuz. Özellikle çocuklar meraklı gözlerle deniz ve su canlılarını inceliyorlar. Bu anlamda su canlılarıyla ilgili bilinç düzeyleri de artıyor. Deniz şehri Trabzon’u böyle bir projeyle buluşturduğumuz için gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. Her daim deniz kenti olduğumuzu belirtiyoruz ama birkaç deniz canlısı dışında hiçbir deniz canlısını tanımıyoruz. Oysaki denizlerde balıklar birlikte birçok birçok su canlısı var. Burayı ziyaret edenler kişiler de bu canlıları yakından tanıma ve görme fırsatı buluyor.” diye konuştu.

“SADECE DOĞAMIZLA VE TARİHİ DEĞERLERİMİZLE YETİNEMEYİZ”

Trabzon Akvaryum’a her geldiğinde yoğun bir ziyaretçi grubuyla karşılaştığını dile getiren Başkan Genç, “Doğal güzelliklerimizin ve tarihi değerlerimizin yanında turizmle ilgili şehrimizde farklılık ve çeşitlilik oluşturacak projelere ihtiyacımız vardı. Sadece doğal güzelliklerimizle ve tarihi değerlerimizle yetinmek çok büyük bir eksiklik olur. Trabzon Akvaryum tam da bunu sağlayan projelerden bir tanesi… İnşallah turizm çeşitliliği oluşturacak bu tip projelerimizin sayısı artar. Şehrimiz için çok önemli bir kazanım olduğunu bütün samimiyetimle ifade etmek isterim. Trabzon Akvaryum’u her ziyaretimizde ziyaretçilerin yoğunluğunu görmek bizi son derece memnun ediyor.” şeklinde konuştu.