Eski hakem Erman Toroğlu A spor televizyonunda Galatasaray Trabzonspor maçını yorumladı. Hakem Atilla Karaoğlan'ın önemli hatalar yaptığını ifade eden Toroğlu, hakemin kartlarını doğru kullanamadığını, birçok pozisyonda avantaj kurallarını uygulamadığını ve kötü bir yönetim gösterdiğini ileri sürdü. 

Maçın 22. dakikasında Galatasaray'ın birinci golünden önce Bakasetas'a faul yapılıp yapılmadığı şeklindeki tartışmaları değerlendiren Erman Toroğlu, "Torrera'nın ayağı,top çıktıktan sonra geliyor. Ama bir basma söz konusu değil. Ayağının dışı, Bakasetas'ın baş parmağına sadece sürtüyor. Böyle faul olmaz. Bence burada oyunun devam etmesi doğruydu" şeklinde konuştu.

Eski hakemlerden Bülent Yıldırım da aynı pozisyonu yayıncı kuruluştaki programda değerlendirdi. Yıldırım, "Torrera'nın pozisyonunun devamı doğruydu. Galatasaray'ın birinci golü temiz. Fakat Trezeguet'in ceza alanı içinde Galatasaray'ın beki Boye'yi dirsekle engellemesi penaltıydı. Hakem Galatasaray'ın penaltısını es geçti" şeklinde konuştu.