1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF'den MHK iddiaları hakkında açıklama!
TFF'den MHK iddiaları hakkında açıklama!

TFF'den MHK iddiaları hakkında açıklama!

TFF, hakem atamaları ile ilgili iddialar üzerine açıklama yaptı.

A+A-

Son günlerde ortalıkta dolanan Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir Yönetim Kurulu üyesinin hakem atamaları ile ilgili MHK'yi etkilediğine dair haberler TFF’yi kızdırdı. Konuyla ilgili açıklama yayınlayan TFF, iddiaları reddetti.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde çeşitli yayın organlarında Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir Yönetim Kurulu üyesinin hakem atamaları ile ilgili MHK'yi etkilediğine dair asılsız iddialar gündeme getirilmiştir.

Öncelikle bilinmelidir ki Türkiye Futbol Federasyonu atadığı Merkez Hakem Kurulu ile sezona başlamıştır ve yeni kurulun bağımsız atama ile görevlendirmelerine saygı duymakta ve destek olmaktadır.

Hiçbir Yönetim Kurulu üyemizin, Kurulumuzun işine karışması mümkün değildir. Bugüne kadar atanan tüm Kurullarımız da özgür iradeleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu tür söylemlerin sezon başında ortaya atılması manidardır.

Çünkü Federasyonumuzun daha önce defalarca belirttiği gibi elinde her türlü belge, bilgi ve delili olanlar; Türkiye Futbol Federasyonu'na, gerekli mercilere ve yasal yollara başvurabilirler.

Kamuoyunu yanıltmaya ve güven ortamını bozmaya yönelik bu tarz mesnetsiz iddiaları gündeme getirmenin Türk futboluna hiçbir faydasının olmadığı aşikârdır.

Değerli kamuoyunun bilgilerine sunulur."