1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftar cinayeti davası görülmeye başlandı!
Taraftar cinayeti davası görülmeye başlandı!

Taraftar cinayeti davası görülmeye başlandı!

Bayrampaşa’da amatör futbol karşılaşması öncesinde taraftarlar arasında çıkan kavgada 17 yaşındaki Muhammed Yücel’in bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine başlandı.

A+A-

Geçtiğimiz yıl, İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup’ta Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında oynanacak olan maç öncesinde iki kulübün taraftarları arasında çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden 17 yaşındaki Muhammed Yücel’in ölümüyle ilgili açılan davanın görülmesine başlandı. 

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Muhammed Yücel’in babası Fatih Yücel ile 7’si tutuklu 11 sanık ve avukatları hazır bulundu.

Şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamede, 30 Aralık 2018’de Bayrampaşa Piri Reis Caddesi No:26 önünde Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında düzenlenen futbol müsabakası öncesi 2 kulüp taraftarları arasında yaşanan olaylar sonucunda yaralanan Muhammet Yücel’in kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği kaydediliyor. Berkay Karabay ve Fehmi Şen’in ise yaralandığı aktarılan iddianamede, sanıklardan Aydın Köseoğlu, Can Zorlu, Mert Balota, Mirsad Büyükbayrak, Nurettin Akdemir, Sercan Kılıç, Serkan Bayraklı’nın “Kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması isteniyor. İddianamede Emre Yılmaz ve Ercan Derge için “Kasten yaralama” suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası istenirken, olay tarihinde 18 yaşından küçük olan B. H., Y.C., ve E. S.’nin ise “Kasten öldürme” ve “Kasten yaralama” suçlarından 12 yıl 8’er ay ile 17’şer yıl arasında hapisle cezalandırılması isteniyor.