MOURINHO'NUN GÖZÜ UĞURCAN'DA

İtalyan basınına göre; Roma’nın genç kalecisi Mile Svilar’ın başka bir takıma kiralanması halinde Uğurcan Çakır için harekete geçilecek. Konuşulan bonservis bedeli ise 10 milyon Euro. Jose Mourinho’nun çalıştırdığı Roma, Trabzonspor’un kaptanını listeye aldı. Portekizli hocanın kaleci antrenörü Nuno Santos, iki yıl önce Tottenham’a transfer etmek istediği Uğurcan için yine çok istekli.

Son yıllarda olduğu gibi yine sezon bitti, Uğurcan Çakır’ın transferi gündeme geldi... Uzun süredir pek çok Avrupa kulübünün radarında bulunan hatta resmi teklifler de alan Trabzonspor’un kaptanı için ya rakam yetersiz bulunmuş ya da Milli file bekçisi kendisini isteyen kulübe sıcak bakmamıştı. Son olarak devre arasında Nottingham Forest’ın 1 artı 8 milyon Euro’luk teklif yaptığı Uğurcan konusunda yine sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Nottingham da istiyor

İngiliz ekibinin ilgisi ciddi şekilde devam ediyor. Ancak Avrupa’nın çok önemli bir kulübü daha devrede: Roma... Jose Mourinho’nun çalıştırdığı İtalyan ekibi, Uğurcan’ı transfer listesine aldı. Çizme basınında çıkan haberlere göre; Roma’nın genç kalecisi Mile Svilar’ın başka bir takıma kiralanması veya satılması halinde Uğurcan için harekete geçilecek. Mourinho’nun kaleci antrenörü Nuno Santos yıllardır Uğurcan’ı takip ederken, yaklaşık 2 yıl önce Mourinho’nun Tottenham’ın başında olduğu dönemde Trabzonspor’un yıldız eldiveni yine gündeme gelmişti.

‘Hedefim Avrupa’ demişti

İtalyan medyası, Roma’nın bu transfer için 10 milyon Euro’yu gözden çıkartacağını belirtirken, önümüzdeki haftalar oldukça hareketli geçecek. Tarihi lig şampiyonluğunda en büyük pay sahibi olan Fırtına’nın kaptanı, kulübün menfaatleri doğrultusunda bir teklif gelirse artık kariyerini Avrupa’da sürdürmek istiyor. Uğurcan Çakır daha önce verdiği pek çok röportajda da hedefinin Avrupa’nın üst düzey liglerinden birinde oynamak olduğunu söylemişti.