Yeni sezonda kadro yapılanmasına giden Trabzonspor, renklerine bağladığı isimlerin yanı sıra kadroda düşünülmeyen futbolcular için gelen teklifleri değerlendirecek. Bordo- mavililer, dünyanın dört bir yanından talibi olan Maxi Gomez için kapıyı 4-5 milyon eurodan açmayı düşünüyor.

Orsic’in ardından bir diğer Hırvat yıldız Bruno Petkovic için yoğun mesai veren Trabzonspor’da, bu transferin durumu biraz da Maxi Gomez’in gidişiyle ve ondan gelecek bonservisle alakalı. Uruguaylı milli forvetin pek çok talibi var ancak ilk ciddi hamleyi Olympiakos yaptı. Yunan kulübü, Trabzonspor’la iletişime geçip, bonservis beklentisini sordu.

Fırtına, 3 milyon Euro’ya Valencia’dan kadrosuna kattığı 26 yaşındaki Gomez için kapıyı 4-5 milyon Euro’dan açmaya hazırlanıyor. Ancak pazarlıklarda bu rakamda esneme olabilir. Gomez’in satışı halinde hem kulübe sıcak para girişi olacak hem de maaş bütçesinde yer açılacak.

Takas gündeme gelebilir

Maxi Gomez konusunda Olympiakos ile masaya oturulursa, Zinckernagel transferi pazarlıklarda yeniden gündeme gelebilir. Bordo-Mavililer, Olympiakos’un Danimarkalı ofansif orta saha oyuncusu için kiralama teklifi yapmış ancak olumsuz cevap almıştı. Olympiakos aynı zamanda Bartra’yı listesinde bulunduruyor.

(Fanatik)