1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tahkim Kurulu kararları açıklandı!
Tahkim Kurulu kararları açıklandı!

Tahkim Kurulu kararları açıklandı!

Tahkim Kurulu, Trabzonspor görevlisi Gökhan Kandermir ve Fenerbahçe futbolcusu Volkan Demirel'e verilen cezaları onadı.

A+A-

61trabzonhaber- Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasının Tahkim Kurulu kararlar Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

"Trabzonspor görevlisi Gökhan Kandemir ile ilgili yapılan itiraz incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin görevlisi Gökhan Kandemir'in rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/1-c maddesi uyarınca 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."

Tahkim Kurulu, Volkan Demirel'in itirazını ise reddetti. Kuruldan yapılan açıklamada;

" Fenerbahçe futbolcusu Volkan Demirel'in rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına, müsabaka sonrası sportmenliğe aykırı açıklamada bulunması nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına, Cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 3 resmi müsabakadan men ve 26.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.