2021-2022 Sezonu Süper Lig şampiyonu Trabzonspor ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Demir Grup Sivasspor yarın Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Turkcell Süper Kupa maçında saat 20:45'te karşı karşıya gelecek. Maça gelecek seyircilerimizin stadyuma rahat ve zamanında ulaşmaları, emniyetli ve güvenli şekilde maç atmosferini yaşamaları adına, aşağıdaki kurallara riayet etmeleri gerekmektedir:

-              Passolig kartı ve karta bilet yüklenmemiş kişiler stada giriş yapamayacaktır.

-              Maç günü stadyumda bilet satışı yapılmayacaktır. En yakın bilet gişesi Başakşehir Fatih Terim stadyum bilet gişesidir.

-              Seyircilerin stadyuma girişlerde sorun yaşamaması adına erken gelmeleri gerekmektedir.

-              Tüm passolig biletli seyircilerin, stadyuma toplu ulaşım ve özellikle METRO ile gelmeleri gerekmektedir. Özel araçlar ile mümkün olduğunca stadyuma gelinmemesi, trafiğin rahat şekilde düzenlenmesi adına önemlidir.

-              Passolig biletli ve özel araçlı seyircilerin, stadyuma en yakın METRO istasyonu olan Bahariye Metro istasyonu, Ziya Gökalp istasyonu ve MASKO istasyonuna araçlarını park ederek, stadyum metro istasyonuna METRO vasıtası ile gelmeleri hızlı ve rahat trafik ile ulaşım adına çok önemlidir.

-              Stadyum kapı açılış saati 16:45'tir.

-              Trabzonspor A.Ş. Kulübü seyircilerinin, 3. köprü güzergahı olan Kuzey Marmara otobanından stadyuma Başakşehir ve Kayaşehir tarafından gelmeleri gerekmektedir.

-              Trabzonspor seyircilerimiz için, stadyumun Kayaşehir'den gelen kavşaktan girişi yapılmak üzere P23 adında "ücretsiz otopark" hazırlanmıştır. Trabzonsporlu seyircilerimiz bu alana park edip ilgili tribünlerine yürüyebilirler. Trabzonsporlu seyircilerimizin öncelikle bu otoparka park etmesi trafik akışının rahat olması adına çok önemlidir.

-              Trabzonsporlu seyircilerimiz için, stadyumun Doğu bölgesinde Olimpiyat Stadyum Yolu caddesi üzerinden girişi olan P7-P8-P9 otoparkları da kuzeydeki P23 otoparkının dolu olmasına yönelik ücretsiz olarak kullandırılacaktır. 

-              Demir Grup Sivasspor Kulübü seyircilerinin, 2. köprü güzergahı olan TEM otobanından Mall Of Istanbul'dan bağlanılan yan yol üzerinden ulaşıp, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun ana girişinden araçların giriş yapması gerekmektedir.

-              Demir Grup Sivasspor Kulübü seyircileri için, P5, P6 otoparkları ücretsiz olarak kullandırılacaktır.

-              Protokol tribünü passolig bileti ve P2 araç kartı olan araçlar, sadece stadyum içi araç dolaşım alanına kabul edilecektir.

-              P3 otoparkı da, P3 otopark kartı olan (Loca, VIP, medya ve görevli) P3 araç kartı sahip araçlar için düzenlenmiştir.

-              Engelli seyircilerden, Trabzonsporlu kartına bilet yüklenmiş engelli seyircilerden Doğu tribününe gelecekler "N" kapısından, Kuzey tribününe gelecekler "H ve J" kapısından, Sivassporlu kartına bilet yüklenmiş engelli seyircilerden Batı Alt tribüne gelecekler "E" kapısından, Güney tribüne gelecekler "P ve R" kapısından gireceklerdir.

-              Cep telefonundaki biletle girmek isteyen seyircilerimizin, cep telefonu ışığını en üst seviyede ayarlayıp, turnikede bileti okutması gerekmektedir, aksi takdirde girişleri yavaşlatacak durumlar oluşabilir.

-              Bilet ile ilgili sorun yaşayan seyircilerimize, bilet gişelerindeki yardım masasındaki görevliler tarafından yardımcı olunacaktır.

-              Stadyuma alınması yasak maddeler şu şekildedir: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, harici şarj aleti (powerbank), A4 boyutundan büyük çantalar, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj cihazı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, delici, kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddeler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ve ilgili mevzuatın belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler.

-              Acil durumlarda, tribünlerde bulunan seyirci sağlık odalarındaki ve stadyum dışındaki ambulanslarda bulunan, acil müdahale görevlilerinden, ilk yardım konusunda yardım alınabilir. Stadyum etrafında yeterli miktarda ambulans görevlendirilmesi yapılmıştır.