Spor yorumcusu Aksal Yavuz katıldığı spor programında Trabzonspor’u değerlendirdi.

‘’ Lig bu sene geçen yılki gibi olmayacak. Üç kulvarda oynayacaksınız. Kadro yeterince geniş değil. Trabzonspor'u zor bir sezon bekliyor. Olumsuz durumlarda bu camia derinden etkilenir. Gerekli önlemler alınmalı.

Transferler geciktiği için Kopenhag'a elenilirse, Trabzonspor camiası bunu kaldıramaz. Bu takım mağlup olduğunda, her evden bir cenaze çıkmış gibi oluyor. Bunu yıllardır anlatıyorum.

İşin ucunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmak var. 20 milyon Euro katılım parası var. Bunun kaybını Trabzonspor camiasına açıklayamayız. Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olursanız bu lige de yansır.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ne kadar güçlendiğini hesaba katarsak, Trabzonspor'un transferleri bir an önce bitirmesi gerekir. Aksi halde bir iki kötü sonuçta o statta homurdanmalar başlar’’

Nwakaeme ile ilgile de konuşan Yavuz ‘’ Daha önce 'Nwakaeme aklını peynir ekmekle yemediyse, Trabzonspor'la imzalasın' demiştim. Menajerleri, yakın adamları devreye girip, adamı uçuruyorlar. Hala boşta şu an. Ne gerek vardı?’’ İfadelerini kullandı.