CHP Trabzon Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Ne yazık ki, hala dünya genelinde ve ülkemizde de emekçilerin haklarına saygı duyulmadığı, çalışma koşullarının yetersiz olduğu, iş güvencesinin zayıfladığı, sendikal hakların kısıtlandığı bir gerçekliktir.

Cumhur İttifakı iktidarının yanlış politikaları ve liyakatsiz kadroları yüzünden ülkemizde işsizlik artmış, yoksulluk had safhaya ulaşmış, toplumsal barış bozulmuş, emekçilerin hakları daha da gasp edilmiştir.

Bizler halkımızın haklarına, özgürlüklerine ve emeklerine saygı gösteren, işçi sınıfının sorunlarını anlayan ve onların haklarını savunan bir siyasi iradenin temsilcileri olarak, Türkiye'nin geleceği için emeğin, alın terinin ve adil bir düzenin yanında yer alacağız.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, tüm işçi kardeşlerimizi, sendika ve meslek örgütlerimizi selamlıyor, emekçilerin hakları ve özgürlükleri için yıllardır mücadele edenleri saygıyla anıyoruz.

İşçi sınıfının hakları için mücadele etmeye, birlikte daha güçlü olmaya devam edeceğiz.