1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sevilla, Abdülkadir için keseyi açtı!
Sevilla, Abdülkadir için keseyi açtı!

Sevilla, Abdülkadir için keseyi açtı!

İspanyol kulübü Sevilla’nın, Trabzonsporlu Abdülkadir  ömür için Bordo Mavili kulübe 18 milyon Euro’luk teklif sunduğu öğrenildi. Trabzonspor bu rakama sıcak bakmıyor. 

A+A-

61Trabzonhaber.com spor servisinin edindiği  bilgiye  göre, Trabzonspor’un başarılı  oyuncusu Abdülkadir Ömür için İspanya’nın köklü kulüplerinden Sevilla, Bordo-Mavili takımın kurmaylarına 18 milyon Euro’luk bir teklif sundu. Fakat Trabzonspor yönetiminin 18 milyon Euro’luk teklife çok sıcak bakmayarak, oyuncunun bir sonraki satışından da yüzde 25 pay talep ettiği, bu talebe de Sevilla yetkililerinin ‘olur’ vermediği  öğrenildi. Trabzonspor yönetiminin, İspanyol kulübü Sevilla ve diğer takımlardan Abdülkadir Ömür için beklentisinin ise 25 milyon Euro olduğu ifade ediliyor. Sevilla kurmaylarının ikinci bir teklif hazırlığında olduğu ileri sürülüyor.

Trabzonspor’un başarılı oyuncusu Abdülkadir Ömür için Dortmund, Liverpool, Tottenham, Arsenal, Barcelona, Sevilla gibi dev kulüplerin iştahlı oldukları ve oyuncuyu her  hafta takip ettikleri biliniyor. Bilindiği gibi Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, geçen hafta yaptığı açıklamada, Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı’nın toplam değerlerinin yaklaşık 30- 40 milyon Euro civarında olduğunu ifade ederek, bu oyuncuları kendi liglerinde alt düzey  olan ve hedefe koşamayan takımlara vermeyi düşünmediklerini belirtmişti.