1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenol Güneş: Trabzonspor'dan ayrılmak zorunda kaldım
Şenol Güneş: Trabzonspor'dan ayrılmak zorunda kaldım

Şenol Güneş: Trabzonspor'dan ayrılmak zorunda kaldım

Şenol Güneş, Trabzonspor'un Avrupa kupaları ve Süper Lig'deki durumu ile kadrosuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Güneş bordo mavili takımdaki geçmişi hakkında da konuştu.

A+A-

A milli takım teknik direktörü Şenol Güneş Trabzonspor hakkında açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un Avrupa kupalarındaki durumunu değerlendiren Şenol Güneş, bordo mavililerin Sparta Prag’ı eleyebileceğini belirtirken, kadrosu hakkında ise geçen yıl iyi bir kadro oluşturulduğunu, bu sezon da iyi bir başlangıç yapabileceğini söyledi.

Şenol Güneş Trabzonspor’da bir değişim olduğunu ama buna çok da köklü bir değişim denilemeyeceğini ifade etti.

Şampiyonluk yarışı içerisinde bir Trabzonspor’un olabilirliği hakkında ise Güneş, kadronun iyi olduğunu, Yusuf Yazıcı’yı kaybetmesine rağmen yeni oyuncularıyla birlikte şampiyonluk yarışında olabileceğini hissettirmek istediğini söyledi.

Trabzonspor’daki geçmişi hakkında da açıklama yapan Güneş, bordo mavililerden kendisinin ayrılmadığını fakat hep gitmek zorunda kaldığını ifade etti.

Oyuncuyken de antrenörken de Trabzonspor’dan kendisinin ayrılmadığını belirten tecrübeli teknik adam, “Gitmek zorunda kaldım” dedi.

Antrenörken yaşadığı ayrılığı ise Güneş, “Ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Çünkü antrenör tek adam. Başarısız gördüklerinde sizi istemiyorlarsa mecbur gideceksiniz” sözleriyle açıkladı.