Şenol Güneş’in teknik direktörü olduğu Beşiktaş, Trendyol Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda Konyaspor’u 2-0 mağlup etti.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Güneş, mağlup oldukları Trabzonspor maçını bir kez daha andı ve “İçimde ukde kaldı” dedi.

Şenol Güneş açıklamalarında şu ifadeleri kullandı "Yayıncı kuruluşun yüzüne karşı da söyledim. Tarafsızlığına inanmıyorum. İyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Çünkü onlar yok etmeye çalışıyorlar. Onun için taraftarın da o konuda uyanması gerekiyor. Yorumlarla zaten niyetinizi belirtebilirsiniz ama asıl belgelerle belirtilmesi çok kötü. Biz Pendik maçında o golü attığımızda konuşmayan grup bir başka maçta gol olduğu zaman o görüntüyü veriyorsa benim konuşacak bir şeyim yok. Yani istediğiniz zaman o görüntüyü devreye sokarsınız, isterseniz sokmazsınız. Peki bu kurumlara biz nasıl güveneceğiz?

Takımınızın olumsuz oyununu tabii ki eleştireceksin. Eleştirme üzerinden de sadece şu yapılıyor, 'Camiada nasıl bir güvensizlik oluştururuz'. Yazdan beri bir yönetim istifa deniliyor. Eleştiri yapılır ama her gün bunlar konuşuluyorsa ve kazandığın maçtan sonra niye kazandık diye pişmanlık hissi veriliyorsa mutlaka samimiyetin olduğunu düşünmüyorum. Bu tehlikeli bir durum. Bizim için değil, Türk futbolunda tehlikeli bir durum. Saygısızlık olarak görüyorum. Maç kazanılmış, Afrika Kupası varmış, varsa var. Kaybettiğiniz zaman kimi kötüleyeceğiz, kimi yok edeceğiz, yani tuhaf bir şey görüyorum. Zaman zaman kaybettiğimiz için maçtaki eksik oyunlarımızı zaten eleştiriyoruz.

Siz de eleştireceksiniz ama bu eleştiri sınırlarını aşıp başka niyetlere girdi. Camianın da tuzağa düştüğünü düşünüyorum. Ben taraftarların daha sakin olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü burada yapacağınız en küçük yanlış bugünleri de bize arattırır böyle olursa. Dışarıdan pompalanmak isteyen konuların tartışılmasını doğru bulmuyorum. Oyuncular da ben de takımın başarılı olması için uğraşıyoruz. Eksik taraflar varsa onları eleştireceğiz camianın içerisinde ama olmayacak konularla maç kazandığımız zaman bile yok sayacaksak, kaybettiğimiz zaman abartılı bir şekilde hep dışlamaya çalışırsak, bu doğru değil.

Aldığımız sonuçların verdiği başarısız sonuçlardan dolayı zaten sorumluyum. Dolayısıyla oyuncuların ve yönetimin yakasını bırakalım. Evet transferde oyuncuların hepsi mükemmel çıkmadı, hazır değil bunlar eleştirilecek. Biz de onları değerlendiriyoruz. İnsanlar, kurum da olsa ona güvenmek, inanmak ister. Orada şüpheye geçtiği zaman orada huzursuzluk sadece onlar da olmaz ülkede olur. Ben bir güvensizlik hissediyorum.

Bu benim başarısızlığımı kapatması için yaptığım söylem değil. Genelde böyle bir durum var. Tartışmanın daha da büyüyeceğini düşünüyorum. Yani yok yapay zeka, yok teknoloji öyle değil, inanmıyorum. Gelen hakemlere bakıyorum. Yani Trabzon'da olan hakem, Adana'da olan hakem. İnşallah yakında yine gelmezler. Ben bunları söyleyeyim. Çünkü içimde ukde kaldı. Yarın kötü sonuç olduğu zaman konuştu demesinler." ifadelerini kullandı.