1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenol Güneş İzlanda’da basın toplantısı yaptı!
Şenol Güneş İzlanda’da basın toplantısı yaptı!

Şenol Güneş İzlanda’da basın toplantısı yaptı!

A milli takım hocası Şenol Güneş, İzlanda’da yaptığı basın toplantısında ders niteliğinde sözler etti.

A+A-

A Milli futbol takımı teknik direktörü Şenol Güneş, yarın akşamki  İzlanda maçı için  gittikleri bu ülkede bir basın toplantısı  düzenledi.

Güneş, İzlandalılara adeta  ders  niteliğinde sözler etti.  Milli takımlar teknik direktörü Şenol Güneş basın toplantısında, İzlanda’nın Avrupa ve Dünya şampiyonalarında  sempati topladığına  dikkat çekerek; Futbol  dostluk oyunudur. Irk, dil, din ayırımı  olmadan bakılan bir olgudur. Ben bu ülkeye 43 yıl aradan sonra  geldim. Şehir belki çok büyüdü ama üzülerek görüyorum ki kafalar çok küçülmüş! Bu küçük ülkenin temiz ve sıcak insanları vardı. Ben öyle hatırlıyorum. Ama  görüyorum ki bu  durum değişmiş.  Biz neyin peşindeyiz? İki tane memurun yaptığı terbiyesizliği çok konuşmak da  doğru değil. Fakat 53 yıldır  futbolun içinde olan birisi olarak, x-ray cihazına insanlar  sokulmaz. İlk kez görüyorum.  Terbiyesizce  bir memur pasaportu alıp eline, bana sallıyor! Bu tür  terbiyesiz  yaklaşımlar  insani değerleri düşürür. Bu olaylar  dünyanın neresinde olursa olsun ben buna karşı olurum”  dedi.

Güneş;  sözlerine şöyle devam etti: “İzlandalı bir oyuncu  kendilerine aynı şeylerin daha evvel Türkiye’de yapıldığından  söz etti. Ben bilmiyordum. Ama eğer yapılmışsa o da büyük terbiyesizlik. Fakat orada yapıldı diye burada da yapılıyorsa bu daha büyük terbiyesizlik. Biz çok büyük bir milletiz. Ve küçük işlerle uğraşmayız.  Mesela ben,  fikstür yapılırken, İzlanda iki maçı üst üste evinde oynuyor! Ben daha bunu konuşamadım. Bunlar neden başka ülkeye yapılmadı? Niye mesela biz iki maç üst üste evimizde değiliz. Bunlar sorgulanmalı. Demek ki sizi koruyorlar zaten”  dedi.