1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehirler arası giriş çıkış sınırlandırması 7 ilde sona erdi

Şehirler arası giriş çıkış sınırlandırması 7 ilde sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Tarabya'daki Huber Köşkü'nde 6. kez video konferansla gerçekleşen kabine toplantısı sona erdi. Şehirler arası giriş çıkış sınırlandırması 7 ilde sona erdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Tarabya'daki Huber Köşkü'nde 6. kez video konferansla gerçekleşen kabine toplantısı sona erdi.

Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu ve şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasıyla ilgili konuştu. Açıklamaya göre bu sınırlandırma 7 ilde kaldırıldı. İşte Erdoğan’ın o açıklaması:

“Halen 31 ilde uygulanan şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasını ilk etapta bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz.

Bu iller Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'dır. Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacak, gelişmelere göre karar vereceğiz. Diğer 24 ilimizdeki giriş çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır. İstanbul, Ankara, İzmir'deki ticari taksiler için tek çift plaka uygulamasını 5 Mayıs itibariyle sona erdiriyoruz.”