1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sadi Tekelioğlu’ndan Trabzonspor ve Volkan Demirel sözleri!
Sadi Tekelioğlu’ndan Trabzonspor ve Volkan Demirel sözleri!

Sadi Tekelioğlu’ndan Trabzonspor ve Volkan Demirel sözleri!

Başarıl teknik direktör Sadi Tekelioğlu; Fenerbahçe maçını Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı, Hüseyin Türkmen, Uğurcan Çakır açısından değerlendirdi ve Volkan Demirel için ‘aidiyet duygusu’ dedi.

A+A-

Trabzonspor eski teknik direktörü ve eski alt yapı sorumlusu Sadi Tekelioğlu, Bordo Mavili  takımın bugünü ile ilgili olarak bazı  değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe maçına genç oyuncular açısından baktığını ifade eden başarılı teknik adam,  “Maça herkes  başka bir gözlük  ya da başka bir açıyla bakmış olabilir. Ben ise Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür, Hüseyin Türkmen  ve Uğurcan Çakır açısından baktım. Uğurcan Çakır çok iyi kurtarışlar yaptı. Hüseyin Türkmen sağlam durdu. Abdülkadir Ömür asist, Yusuf Yazıcı gol yaptı. Bana göre amacına ulaşan bir maç oldu. Fakat tabi ki  22 yıllık deplasman galibiyet hasreti de vardı. Ama  asıl değerlendirilmesi gereken nokta, bana göre gençlerdi ve başarılı bir sınav verildi” dedi.  Yıllar evveline gitmek gerektiğine işaret eden Sadi Tekelioğlu; “Yıllar evvel bu oyuncular hangi zemin hangi şartlarda yetişti? Bunları kimse bilmiyor. Yine yıllar evvel deseydik ki, Abdülkadir attığı ve attırdığı gollerle 19 puana katkı yapacak, Onur olmayacak ve kalede Uğurcan onu aratmayacak;  herkes, ‘bu adam ne diyor’  derdi. Ama bugün bunları yaşıyor ve şahit oluyoruz. Trabzonspor’da oyuncuya yol parası vermekten kaçınan adamlar, kulübün geleceğiyle ilgili olarak hala konuşuluyorsa bunları iyi görmek, ders almak lazım” dedi.

Tecrübeli teknik  direktör  Sadi Tekelioğlu, Fenerbahçe maçında Volkan Demirel ile ilgili sorulan bir soruya da; “ Bir kulübe sonradan gelen oyunu ile 12-13’lü yaşlardan beri kulübün içinde olan  oyunular arasında fark olabiliyor. Çouk yaşlardan kulüp içinde olanların aidiyet duygusu daha fazla olabiliyor. Volkan’ın hal ve hareketlerini, tavrını, söylemlerini tasvip etmiyorum asla. Ama o da kendine takımını sahipleniyor” dedi.