1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sadi Tekelioğlu hem uyardı hem üzüntüsünü dile getirdi!
Sadi Tekelioğlu hem uyardı hem üzüntüsünü dile getirdi!

Sadi Tekelioğlu hem uyardı hem üzüntüsünü dile getirdi!

Trabzonspor’un eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu, ‘şampiyonluk’ için uyarılarda bulundu. Bir konuda üzüntüsünü dile getirdi.

A+A-

Trabzonspor eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu, “Trabzonspor’un gelecek sezon  şampiyon olacağını söylemek büyük bir yanılgı olabilir” dedi. Trabzonspor’un bu sezon beklenmeyen bir çıkış yaptığına dikkat çeken tecrübeli teknik adam; “Fakat; baskı yoktu, stres  yoktu. Hocanın ve yönetimin mazereti vardı. Bu yüzden  herkes rahattı. Toplum baskısı yoktu. Şampiyonluktan söz ettiğiniz anda bir çok şey değişebilir. Bunlar  şampiyonluk yarışında çok önemli nüanslardır. Trabzonspor, bu sezon ki performansa aldanmamalı. Bugünden yarına çok uygun ve ‘cuk’ diye oturacak birkaç takviyeyi mutlaka yapmalıdır.” dedi.

Birilerinin  genç oyuncuları sahiplenmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını  söyleyen Sadi Tekelioğlu, bu konuda büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek; “Sanki bu oyuncular yeni oynatıldı! Oysa bunları biz yetiştirdik. “Çok kaliteli yıldızlar geliyor” dedik. O dönemler kimse inanmıyordu. Daha önemlisini söyleyeyim. Belki insanlar unuttu. Şota’dan sonra biz A takıma geldiğimizde,  herkes o günkü kadroyu açıp baksın bakalım kaç tane genç oyuncu oynatmışız? Ben bu takımda 9 tane genç oyuncu oynattım. Maalesef bunlar çok çabuk unutuluyor. Bu konuda üzüntülüyüm” dedi.

Tekelioğlu; Yusuf, Abdülkadir ve Uğurcan’ın çok iyi gittiğine de işaret ederek; “Bu gençlerin kaliteleri ortada! Önlerinde en az on yıl daha var. Satılmazlarsa, on yıl daha bu kulübe üst düzey hizmet ederler” dedi.