Ocak ayı transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, aradığı orta saha oyuncusunu Romanya'da buldu. İşte detaylar...

Trabzonspor, Adrian Gheorghe Şut ile ilgileniyor

Ara transfer döneminde kadrosuna 1-2 takviye yapmayı planlayan Trabzonspor için sürpriz bir isim yazıldı: Adrian Gheorghe Şut...  Romanya basını, FCSB’nin genç orta saha oyuncusuyla Bordo-Mavililer’in uzun süredir ilgilendiğini ve resmi teklif yapmaya hazırlandığını vurguladı.

FCSB’nin ise bonservis bedeli olarak 3 milyon Euro talep edeceği belirtildi. 23 yaşındaki Şut, orta sahanın merkezinde görev yaparken, her iki ayağını da kullanıyor ve 1.86 boyunda. Hava toplarında da etkili olan Rumen oyuncunun kulübüyle sözleşmesi Haziran’da sona eriyor.

Adrian Şut 1999 doğumlu olduğu için artı 1 yabancı kontenjanı boş olan Trabzonspor’un mevcut kadrodan herhangi bir yabancı oyuncu göndermesine gerek yok.

Bilindiği üzere, TFF tarafından kulüplere 14 yabancı hakkı tanınırken, 1 oyuncunun 1998 doğumludan küçük olması şart.

Kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 yılına kadar devam eden 23 yaşındaki orta saha oyuncusu, bu sezon forma giydiği 13 maçta 1 asist kaydetti.