1. YAZARLAR

  2. Doğan Köstereli

  3. Rodallega meselesi...
Doğan Köstereli

Doğan Köstereli

Yazar

Rodallega meselesi...

A+A-

Rodallega meselesi;

Trabzonspor'un yeni sezondaki forvet arayışında diğer takımlara göre -biraz daha- geri planda kalmasının nedenini "Rodallega" belirsizliği oluşturdu.

Peki; Rodallega belirsizliği neden oluştu? Bu yazımda sizlere nedenin de nedenlerini anlatacağım.

Hugo Rodallega; 33 yaşında, Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda bu sezon 37 karşılaşmaya çıktı. Söz konusu karşılaşmaların 5'inde forvet arkası başlaması ve en az 7 sinde maç içinde forvet arkasına çekilmesine rağmen; 16 gol, 3 asist kaydeden Higuito, 2 bin 909 dakika sahada kaldı. Kolombiyalı futbolcu kırmızı kart yemeden sadece 4 ihtar ile sezonu bitirdi. Ayrıca Hugo, 2018-19 sezonu boyunca neredeyse hiç sakatlık geçirmedi.

Rodallega'nın yukarıda bahsi geçen karnesine rağmen Trabzonspor'daki belirsizliği;

Sezonun ikinci devresinde çıkan transfer dedikoduları ile resmen başladı,

Sezon sonunda bir yöneticinin çıkıp; " 35 yaşındaki futbolcuya o kadar para..." demesiyle alevlendi,

Başka taliplerin olması ile birlikte futbolcunun kafasının karışmasıyla,

"Yeterince gol atmadı zaten, şampiyonluğa oynayan takıma gelmez, ancak yedek olur" şeklindeki taraftar baskısı ve

"Alternatifi var kabul etmezse yerine futbolcu hazır" gibi amatör söylemlerle devam etti.

Trabzonspor'un bu süreci yönetme şekli, Ünal Hoca'nın ; “Yüreği burada değilse, ruhu burada değilse beni şampiyon yapacağını da bilsem onun nazını çekmem" politikasıyla resmen çelişti.

Trabzonspor Kulübü, Trabzonspor taraftarına Ünal Hoca'nın felsefesini iyi sattı ama -görüştüğü takımın haddi hesabı olmayan ve kaleminin çoktan kırılması gereken- futbolcuya peş peşe teklif sunmaktan da çekinmedi.

Dipçe; "Profesyonel anlamda değerlendirilirse; daha geçen sezon, -yatarak- yaklaşık 1 milyon euro kazanan bir İbanez varken, Hugo Rodallega'ya bu sezon 1.1 milyon önerilmesi akıl tutulmasıdır, futbolcu yüreğini verse de emeğinin karşılığını alamadığı müddetçe zaten takımdan uzaklaşır. Bu raddeden sonra o futbolcunun defterinin kapatılması gerekir. Trabzonspor, Rodallega gibi iyi ve disiplinli bir profesyoneli en baştan takımda tutabilmeliydi."

Önceki ve Sonraki Yazılar