1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Rize'de hastane kapasiteleri zorlandı! Vatandaşlar uyarıldı
Rize'de hastane kapasiteleri zorlandı! Vatandaşlar uyarıldı

Rize'de hastane kapasiteleri zorlandı! Vatandaşlar uyarıldı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, hastanelerin kapasitesi zorlandığı için vatandaşlara uyarıda bulundu: "Zorda kalmadıkça hastaneye başvurmayın"

A+A-

Rize'de son zamanlarda artan vaka sayısı ile birlikte hastanelerdeki servis yatakları ve yoğun bakım alanlarının kapasiteleri zorlandığı için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlara uyarıda bulunuldu.

Yapılan uyarıda vatandaşlardan zorda kalmadıkça hastaneye başvurmamaları istenirken "Elbetteki insanlarımız zorda kalmadıkça zaten bu ortamda hastaneye gitmeyi tercih etmemektedirler. Lakin gelinen noktada hastanelerimizde ciddi kalabalık oluştuğu da aşikârdır. Hem sağlık hizmetine bizden çok daha fazla ihtiyacı olan ağır, zor durumdaki hastalarımıza yer açabilmek, daha iyi hizmet sunabilmek için hem de hastane ortamlarını son günlerde artan vaka sayılarının akabinde yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek için zorda kalınmadıkça hastanelerimize başvurulmamasını talep ediyor, bu süreçte kıymetli vatandaşlarımızdan anlayış ve hoşgörü bekliyoruz." denildi.