1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rıza Çalımbay’a komplo kuruldu!
Rıza Çalımbay’a komplo kuruldu!

Rıza Çalımbay’a komplo kuruldu!

2028-19 sezonunda Aykut Kocaman ve Konyaspor yönetimi, Rıza Çalımbay’a çok çirkin bir tezgah kurdu ama kendileri de muvaffak olamadı.

A+A-

Süper Lig’de  2018-19  sezonunda,  kimsenin haberi olmadan gayri ahlaki  yani ‘arkadan hançerleme’ olayı yaşandı. Ancak arkadan oyun çevirenlerin  yüzü  gülmedi. Süper Lig açısından  en gayri ahlaki  olay, Konyaspor’da yaşandı. Olayın başrollerinde ise Konyaspor  yönetimi ile Aykut Kocaman vardı. Sezon başında Konyaspor’un başına Rıza Çalımbay getirildi. Fakat  başarılı ve beyefendi teknik adamın  dönen  dolaplardan haberi yoktu. Çünkü Konyaspor,  Aykut Kocaman’ı istemiş olmasına rağmen, Fenerbahçeli Kocaman, aynı dönemlerde Fenerbahçe’de yaşanması muhtemel bir teknik adam  değişikliği gündemde olduğundan,  Konyaspor yönetimine; “Siz şimdilik birini bulun. Ben Fenerbahçe’yi bekliyorum. Orası olmaz ise tekrar konuşuruz”  diyerek adeta nöbetçi bir teknik adam bulunmasını istedi.

Rıza Çalımbay’ın, olup bitenlerden haberi yoktu ve Konyaspor’dan gelen teklifi kabul etti. Hollandalı Phillip Cocu’nun  görevden ayrıldığı 28 Ekim 2018 tarihinde Aykut Kocaman, Fenerbahçe’den teknik adamlık beklerken, Fenerbahçe  yönetimi, Kocaman’a  görev vermedi ve yola Erwin Koeman ile devam edileceğini açıkladı. Fenerbahçe umutları tükenen  Aykut Kocaman, sezon başında  gizlice yaptığı anlaşma gereği Konyaspor’a ‘ben hazırım’  dedi. Konyaspor’da o güne kadar 12 maça çıkan ve topladığı puanlarla takımı 7. basamağa oturtan  ve başarılı sonuçlar alan Rıza Çalımbay,  hiçbir geçerli sebep  olmaksızın,  yönetim tarafından  görevden alındı. Yani Fenerbahçe de yaşanan teknik direktörlük görev değişiminden, yaklaşık on gün sonra Aykut Kocaman- Konyaspor yönetimi arasında birlikte hazırlanan,   ligin en çirkin senaryosu hayata geçirildi! Fakat  meslektaşı Rıza Çalımbay’ın ayağını kaydırmakta hiçbir beis görmeyen Aykut Kocaman,  kalan 22 maçta,  Çalımbay’ın puan ortalamasına erişemediği  gibi, takımı 12 hafta  galibiyete hasret  kaldı!

Bu sinsi,  sezonun en çirkin ve en gayri ahlaki  kararına imza atan Konyaspor yönetimi de,  Aykut Kocaman ile beklediği Avrupa Kupaları hayalinin bir hayli uzağında kalarak adeta şok oldu. Yani sezonun en ahlaksız tezgahını kuranların hepsi, adeta ilahi adalet  ile cezalandırıldı.