1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rıza Çalımbay karar aşamasında!
Rıza Çalımbay karar aşamasında!

Rıza Çalımbay karar aşamasında!

Trabzonspor’un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay, dört kulüp arasından birine karar verecek. Karar aşamasındaki Çalımbay için iki kulüp öne çıkıyor.

A+A-

Trabzonspor’un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın peşinde,  Süper Lig’den  4 kulüp var. Hatta beşinci kulüp Bursaspor küme düştüğü için, Bursaspor ihtimali  devre dışı kaldı. Tecrübeli teknik adamı Sivasspor, Kasımpaşa, Malatyaspor ve Gençlerbirliği’nin istediği öğrenildi. Çalımbay’ın Kasımpaşa başkanı ile geçmiş yıllarda çalıştığı ve yönetim tarzını beğenmediği için bu kulübe  ve Malatyaspor’un büyük ekonomik sıkıntıları olduğu için de doğu kulübüne sıcak bakmadığı ileri sürülüyor. Rıza Çalımbay’ın bu takımlar içinde en sıcak baktığı  ve şartların en geçerli olduğu iki kulüp, daha öne çıkıyor. İddiaya göre Çalımbay, önce memleketinin takımı Sivasspor, ardından lige  yeni çıkan G. Birliği’ne daha yakın.

Tecrübeli teknik adamın,  Sivasspor’a  daha yakın olmasının sebebinin, memleketi olan Sivas’taki  siyasiler ve Sivas başkanı Mecnur Odyakmaz’ın ısrarlı bir biçimde baskı yapmaları olarak gösteriliyor. Aynı  ısrarın başkent takımı G. Birliği’nde de olduğu öğrenildi.