1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Psikolog adaylarından anneler gününde anlamlı ziyaret
Psikolog adaylarından anneler gününde anlamlı ziyaret

Psikolog adaylarından anneler gününde anlamlı ziyaret

Avrasya Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencileri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Shiva Mameghani ile birlikte anneler günü dolayısıyla huzurevini ziyaret ederek, huzurevinde kalan kadınların Anneler Günü’nü kutladılar.

A+A-

Dr. Öğr. Üyesi Elif Otkun Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Raheb Ghanbarlou ve Arş. Gör. Damla Taşan’ında katıldığı ziyaret programında huzurevinde kalanlarla uzun ve bir o kadar da koyu bir sohbet gerçekleştirdiler.

Mameghani burada yaptığı açıklamada ‘’Gözlerinizi kapayıp ilk anılarınızı hatırlamaya çalıştığınızda aklınıza gelen ilk yüz, annenizin yüzü olabilir. Bunun sebebi bebeklik döneminde hayatı ilk annenizle keşfetmeye başlamış olmanız ve annenizle kurduğunuz duygusal bağdır.  Evlatlarını dokuz ay karınlarında taşıyan anneler ilerleyen süreçlerde uykusuz gecelere, tedirgin bekleyişlere alışmak zorunda kalırlar. 1914 yılından itibaren her yıl Mayısın ikinci pazarı kutlanmakta olan Anneler Gününü en iyi anma ve hatırlama yolu olarak huzurevindeki annelerimizi ziyaret etmek olduğunu düşündük ve Avrasya Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Psikoloji Kulübü olarak Trabzon Köşk Huzurevine ziyaret düzenledik. Buradaki  annelerimizle sohbet etme, onları tanıma fırsatı bulduk. Bu özel günde sadece annelerimizle değil buradaki tüm büyüklerimizle de güzel vakit geçirdik. Oldukça keyifli geçen gezimiz sonrası öğrencilerimiz artık sadece özel günlerde değil sık sık huzurevine ziyarete gelmeye karar verdiler ve her birimiz oradan çok mutlu olarak ayrıldık.

whatsapp-image-2019-05-10-at-21-40-284.jpegwhatsapp-image-2019-05-10-at-21-43-21.jpegwhatsapp-image-2019-05-10-at-21-40-28.jpegwhatsapp-image-2019-05-10-at-21-40-283.jpeg