Süper Lig'de bu sezon flaş transferler yaşanmaya devam ediyor. Ligde beklentileri karşılayamayan Trabzonspor yeni sezonda Nenad Bjelica önderliğinde yeniden şampiyonluk yarışının içinde yer almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sürpriz anlaşmayı duyurdular

Hugo Mallo ve Reggie Cannon için girişimlerini sürdüren Trabzonspor’un Wilson Manafa ile anlaştığı öne sürüldü. Flaş iddia, Portekiz basınından geldi. Record Gazetesi, Porto ile sözleşmesi sona eren 28 yaşındaki sağ bekin Türkiye’ye gideceğini duyurdu. Bir önceki sezon yaşadığı ciddi diz sakatlığı nedeniyle yaklaşık 10-11 ay sahalardan uzak kalan Manafa, bu yıl Porto’da 10 maça çıktı. Porto B’de de 8 mücadelede forma giydi. 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında 45 maç ortalamasının altına düşmeyen ve istikrarıyla ön plana çıkan Manafa, zor bir sakatlık süreci geçirmesine rağmen toparlandı.

Sol bekte de oynuyor

Bonservis maliyeti bulunmayan 1.77 boyundaki savunmacı, sadece sağ bekte değil sol bekte de oynuyor. 2019 yılında Porto’nun 7 milyon Euro ödeyerek kadrosuna kattığı Manafa’nın, Portekiz basınındaki haberlerde Trabzonspor’la anlaştığı ve kısa sürede imzaların atılacağı belirtildi.