1. HABERLER

  2. SPOR

  3. PFDK kararları açıklandı!
PFDK kararları açıklandı!

PFDK kararları açıklandı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Kararları açıklandı.

A+A-

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan 29. haftadan sonra PFDK'ya sevk edilen takımlar hakkında kararlar açıklandı. 

Türkiye Futbol Federeasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu'nun (PFDK) açıkladığı kararlar ve kararlar öncesinde sahalarda vuku bulan olaylar şu şekilde;

Medipol-Başakşehir-Rizespor maçındaki taraftar olaylarını değerlendiren PFDK, Karadeniz ekibine çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 140 bin TL para cezası verdi. Ayrıca İstanbul'daki karşılaşmayı misafir tribünden takip eden Rizesporlu taraftarların passoligleri de bir maç olacak şekilde bloke edildi.

19 Nisan Cuma günü oynanan Kasımpaşa-Bursaspor karşılaşmasındaki Yeşil-Beyazlı taraftarların çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle elektronik bilet kapsamındaki kartları bloke edilirken Bursa Ekibine de PFDK tarafından 110 bin TL para cezası verildi.

Sivasspor - Beşiktaş müsabakasında, Sivassporlu taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Güney ve Maraton tribünlerinde yer alan seyircilerin bir kısmının elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edildi. Kartları bloke olan taraftarlar bir sonraki karşılaşmayı tribünden takip edemeyecekler. Ayrıca Sivasspor Kulübüne 20 bin TL para cezası verildi. Yine aynı karşılaşmada Beşiktaşlı taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 10. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Beşiktaş Kulübü 260 bin TL cezalandırılırken, misafir tribünde yer alan seyircilerin passolig kartları 1 maç bloke edildi.