Trabzonspor, Hırvat golcü Bruno Petkovic'in transferi için Orsic taktiğini uygulayacak. Bordo-mavililerin yeni kanat forveti Orsic, transfer sürecinde aktif rol aldı. Hem Bjelica ile hem kulübüyle çok sık görüşüp Southampton’a da yoğun baskı yaptı.

Süper Lig devi, uzun zamandır peşinde olduğu Mislav Orsic'in transferini noktaladı. Teknik direktör Nenad Bjelica'nın listesinin ilk sıralarında yer alan Hırvat futbolcunun transfer sürecinde aktif şekilde rol alması süreci hızlandıran en önemli nedenlerden birisi oldu. 2025'e kadar sözleşmesinin bulunduğu Southampton kulübüne birçok kez, "Ben yeniden Bjelica ile çalışmak ve Trabzon'a gitmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olun" diyen 30 yaşındaki futbolcu, koyduğu tavır nedeniyle yönetim tarafından da takdir edildi. Bordo-mavili yönetim aynı tavrı Bruno Petkovic'in de göstermesini bekliyor.

BJELICA DEVREDE

28 yaşındaki Hırvat forvetin kulübü Dinamo Zagreb şu ana kadar talep ettiği 4 milyon euro'da çok fazla bir esneme yapmadı. Ama Petkovic'in de Orsic'in yaptığı gibi Trabzonspor'a gelme yönünde tavır takınması bekleniyor. 1.93 boyundaki golcü de Bjelica ile yeniden buluşmak istiyor. Bu arada Orsic'in transferinin şartları da ortaya çıktı. Southampton kulübüne 2 milyon 200 bin euro bonservis bedeli ödeyecek olan bordo-mavililer, bu transfer için aynı şirkete bağlı olan Göztepe'ye bonservisi ile gönderdiği stoper Taha Altıkardeş'in bir sonraki satışından da yüzde 30 pay sahibi olacak.