Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi’nde bu sene keman ve piyano dalında düzenlenen kurslara 60 kursiyer katılıyor. Yeterli sayıya ulaşılması halinde el sanatları, satranç ve resim dalında da kurslar açılacak. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bugüne kadar çok sayıda kursiyerin kültür ve sanat kurslarını bitirdiğini dile getirdi. Genç, gerek profesyonel olarak, gerekse hobi amaçlı bütün vatandaşların ilgi duydukları alanda kurslara katılarak yeteneklerini pekiştirebileceğini söyledi. 

SANAT YETENEĞİNİZİ KEŞFEDİN

Sanata ve müziğe yeteneği olan ve bu alanlara ilgi duyan bütün vatandaşları kurslara kayıt olmaya davet eden Başkan Genç, “Sanatçı olmak zordur. Herkes bir meslek sahibi olabilir, ya da bir iş kolunu icra edebilir ama sanatçı olamaz. Sanatçı olmak ayrı bir maharet, ayrı bir kabiliyet gerektirir. Bu anlamda profesyonel eğitim almak çok önemli. Bir sanat kolunu icra eden, bu konuda uzman olan, bu sanatın bütün inceliklerini ve tekniklerini bilen profesyonellerden eğitim almak, her insanı başka mecralara götürebilir. Sanatçı kişiliğini ya da gizli kalmış yeteneğini ortaya çıkarabilir. Kültür ve sanat kurslarımız tam da bu ihtiyacı karşılamaya yönelik kurslar. Metrekaresine en çok sanatçı düşen şehirlerden bir tanesi olan Trabzon’da kültür ve sanat kurslarımızın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu konulara ilgi duyan, sanata ve müziğe yeteneği olan ya da boş zamanlarını bu tür becerilerle değerlendirmek isteyen vatandaşlarımızı kurslarımıza kayıt olmaya çağırıyoruz.” diye konuştu.