16-25 Aralık tarihleri arasında Ortahisar Belediyesi ana hizmet binasında düzenlenecek etkinliğe yazarlar; Sinan Yağmur, Merve Gülcemal,  Dilek Cesur, Alişan Kapaklıkaya, Serdar Tuncer ve Sertaç Abi birlikte toplamda 35 yazar ve 80 yayınevi katılacak. Etkinliğin açılışı 16 Aralık Cuma Günü saat 14.00’da Ortahisar Belediyesi’nin Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“AYRI BİR RENK KATACAK”

Bu sene Kitap Günleri’nin ikincisini düzenleyeceklerini ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, etkinliğin Trabzon’un kültür, sanat ve edebiyat hayatına ayrı bir renk katacağını dile getirdi. Bütün kitapseverleri etkinliğe katılmaya davet eden Başkan Genç, “Kitapseverlerin ilgiyle takip edeceği, içeriği dopdolu çok güzel bir organizasyon olacak. Yazarlar ziyaretçilere kitaplarını imzalayacak. Konferans, söyleşi ve imza günü gibi birçok etkinlik düzenlenecek. Hem kitap kurtları için hem de şehrimiz için çok harika bir etkinlik olacak. Yazarlarla, okurlar buluşacak ve etkileşimde bulunma fırsatı olacak. Bu anlamda fuarımızın şehrimize ayrı bir renk katacağını düşünüyorum. Kitap dostları, kitapseverleri, ayrıca öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, gençlerimizi, kısaca kitaplara ilgi duyan herkesi fuarımıza davet ediyorum.” diye konuştu. 

BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLENECEK

Avrasya’da yıldızlar geçidi sergisi Avrasya’da yıldızlar geçidi sergisi

Kitap Günleri’nde; kitapseverlerin ilgiyle takip edeceği birbirinden güzel konferans, söyleşi, semazen gösterisi, ney dinletisi, imza günü ve konser etkinlikleri düzenlenecek.

Fuarın açılışından sonra yazar ve sanatçı Sinan Yağmur, Şeb-i Arûs töreni düzenleyecek.

thumbnail_Görsel1thumbnail_Görsel