1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ortahisar Belediyesi, Trabzonspor'a arazi tahsis etti
Ortahisar Belediyesi, Trabzonspor'a arazi tahsis etti

Ortahisar Belediyesi, Trabzonspor'a arazi tahsis etti

Trabzon Ortahisar İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor Kulübü'nün istediği arsayı, Bordo-Mavili Kulübe tahsis etti.

A+A-

61trabzonhaber- Trabzonspor Kulübü, içinde bulunduğu ekonomik krizi atlatmak için büyük çaba harcıyor. Yönetim Kurulu ise borç sıkıntısını gidermek amacıyla düzenli bir gelir kalemi bulmak üzerinde yoğunlaştı.

Söz konusu düzenli bir gelir kalemi olarak; atıl durumdaki Çukurçayır Belediye binası ve belediye arazisi üzerinde sıcak para akışı sağlayabilecek tesis türevi bir girişim üzerinde mesai harcayan Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, istediği cevabı bugün Ortahisar Belediyesi'nden aldı.

Yaklaşık 3.5 dönümü bulan Çukurçayır Belediye binası ve arazisinin, Ortahisar Belediyesi'nin hakkı olan 500 metrekarelik kısmının Trabzonspor Kulübü'ne tahsis edildiği öğrenildi. Geriye kalan 3 dönümlük bölümün ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Milli Emlak sahipliğinde olduğu bildirildi.

Trabzonspor'un, Ortahisar Belediye'sinden tahsis edilen 500 metrekarelik arazi ile elini güçlendirdiği ve arazinin geriye kalan 3 dönümlük kısmının da Bordo-Mavili Kulübe tahsis edilebileceği gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Trabzonspor bu şehrin en büyük markasıdır, hepimizin sevdasıdır. Trabzonspor'un her daim emrine amadeyiz" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü, 3.5 dönümlük arazinin Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Milli Emlak'a ait 3 dönümlük kısmını aldığında, kulübe sürekli kaynak sağlayan bir gelir kalemi oluşturulmuş olacak.