1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Oliver Kahn’a tepki yağdı!
Oliver Kahn’a tepki yağdı!

Oliver Kahn’a tepki yağdı!

Aktif futbolculuk döneminde bir yardım kuruluşunun etkinliğindeki davranışı, bir kitapta anlatılan Almanların ünlü kalecisi Oliver Kahn’a tepki yağdı.

A+A-

Dünya  futbol tarihinin en iyi kalecilerinden birisi olarak kabul edilen  ve hem Alman milli takımının hem de Bayern Münih’in sembolü olan  Oliver Kahn’la ilgili bir anı yürekleri  sızlattı. Bugün 49 yaşında olan Kahn’ın,  aktif  futbolcu olduğu dönem, bir yardım kuruluşunun etkinliğinde yaptığı davranış, bir kitapta  kaleme alındı. ‘Thor’ isimli kitapta anlatılana göre , yardım kuruluşu etkinliğinde  9 yaş gurubunda çocuklara penaltı atışı yaptırıldı. Kalede ise Oliver Kahn yer aldı. Her gol olacak penaltı atışı, kampanyaya  yardım olarak geri dönecekti. Fakat Oliver kahn iddiaya göre, çocukların kendisine attığı  tüm şutları çıkararak, buna engel oldu.

‘Thor’ isimli kitapta bu konunun açıklanmasından sonra sosyal medya üzerinden Oliver Kahn’a  adeta  tepki yağdı.  Yapılan yorumlarda; “Alman domuzu”,  “Acımasız”, “Tipik Alman”  gibi yorumlar  yapıldı.